Baldų priežiūros taisyklės

BALDŲ NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJA

·        Baldus naudokite tik pagal jų tiesioginę paskirtį.

·        Nerekomenduojame baldų statyti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Per ilgą laiką dėl ultravioletiniųspindulių visų rūšių audiniai, oda ar mediena pakeičia spalvą.

·        Periodiškai sutepkite lankstus, mechanizmų ratukus, metalines jungtis ir kt.

·        Norėdami perstatyti baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, bet atsargiai perneškite už apatinės dalies, tada išvengsite baldų kojelių deformacijos bei grindų apgadinimų. Nekelkite baldo už porankių, netraukite baldo už galvugalio, atlošo pagalvių, nes tai gali sugadinti siūles bei apmušalus.

·        Saugokite medines apdailos detales nuo smūgių, vandens ar kitų skysčių.

·        Medines apdailos detales valykite tik priemonėmis specialiai skirtomis baldų paviršių valymui.

·        Eksplotuodami šviesios spalvos odos ar audinio baldus, venkite kontakto su tamsios spalvos drabužiais ar užklotais (pvz. džinsinis audinys),nes gali nudažyti baldų paviršių.

·        Saugokite baldų paviršių nuo šlapių arba drėgnų tekstilės gaminių, nes jie gali dažyti baldus.

·        Natūralios odos baldus statykite ne arčiau kaip 30 cm nuo šilumos šaltinių. Ilgalaikis odinio baldo buvimas šalia šilumos šaltinių džiovina odą, kuri praranda elastingumą ir gali sutrūkinėti.

·        Negalima baldų statyti arčiau nei 1 m iki židinių, šilumos šaltinių, oro kondicionierių.

·        Nerekomenduojama natūralios medienos baldus statyti ant šildomų grindų.

·        Staigūs temperatūros pokyčiai gali stipriai pažeisti baldus arba jų dalis.

·        Įspėjame, kad naminių gyvūnų nagai gali subraižyti ir sugadinti odą. Gyvūnų seilės ir prakaitas daro neigiamą poveikį baldų paviršiui.

·        Nešokinėkite ant minkštų baldų dalių, kad nuo staigių smūgių nesugadintumėte odos, audinio, spyruoklių ir medienos detalių.

·        Nesisėskite and baldų šoninių atramų (porankių) ir atlošo.

·        Nerekomenduojama laikyti baldus padidinto drėgnumo patalpose. Rekomenduojama patalpos santykinė oro drėgmė: 45%-55%, temperatūra: nuo +16  iki +24

·        Baldus reikia saugoti nuo mechaninio poveikio (nebraižyti paviršiaus aštriais daiktais, vengti smugių ir pan.) bei chemikalų.

·        Baldai turi būti pastatyti lygiame paviršiuje. Baldą statykite 5-10 cm nuo sienos, kad neatsirastų nusitrynimų ar įspaudimų.

 

Nuolatinė baldų priežiūra:

·        Baldus valykite nuo dulkių buitiniu dulkių siurbliu, kempinėle arba minkštu drabužių šepečiu. odinius baldus 2 - 4 kartus per metus būtina padengti specialia priemone, skirta odiniams baldams prižiūrėti.

·        Priemonės, skirtos baldų valymui yra naudojamos tik su baldų naudotojo atsakomybe, prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje.

·        Prieš valydami audinį visada atkreipkite dėmesį į jo sudėti ir valymo rekomendacijas.

·        Baldų valymui draudžiama naudoti priemones į kurių sudėtį įeina rūgštys, chloras ir kitos agresyvios medžiagos   (pvz. naftos produktų turintys skiedikliai, t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, ir kt.).

·        Baldus draudžiama valyti abrazyvinėmis priemonėmis.

·        Odinių baldų jokiu būdu negalima trinti. Tokį paviršių rekomenduojama valyti švelniais sukamaisiais judesiais, nespaudžiant, palengva pereinant nuo vienos baldo dalies prie kitos. Atminkite, kad trynimas ir kiti staigūs

·        Jokiu būdu neskalbkite odinių baldų apmušalų.

·        Naudodami baldų valymo priemones, laikykitės nurodytų instrukcijų.

Dėmių valymas:

·        Prieš valydami audinį visada pasižiūrėkite jo sudėti ir valymo rekomendacijas.

·        Pirmas ir svarbiausias žingsnis išsiliejus dėmei ant baldo yra kuo skubiau nusausinti ir neleisti dėmei plisti. Norint tinkamai nusausinti dėmę reikia: švariu, geriausiai baltu skudurėliu arba popieriniu rankšluosčiu prispausti dėmę iš viršaus. Veiksmą kartoti tol, kol susigers visi nešvarumai. Jokiu būdu netrinkite ir nešveiskite dėmės, kad jos neįtrintumėte dar giliau į audinį.

·        Po to su kempinėle ar baltu švariu skudurėliu naudodami nedidelį kiekį valymo priemonės, pvz. specialaus muilo (muilo tirpalo, muilas turi būti neutralus) ar nuriebalintojo, valykite dėmę nuo kraštų į vidų, taip išvengsite jos išsiplėtimo. Netrinkite – trynimas tik dar labiau išplės dėmę ir pažeis baldo paviršių.

·        Išvalę dėmę, pašalinkite drėgmės perteklių nespalvotu audiniu ar skudurėliu ir palikite išdžiūti. Dėmesio: draudžiama naudoti įkaitintą lygintuvą ar plaukų džiovintuvą.

·        Jeigu baldų paviršius turi pūką (pvz. aksomas, veliūras, pliušas ir kit.), jam atstatyti naudokite šepetį skirtą audiniui.

 

Minkštieji  baldai:

·        Minkšti baldai skiriasi sėdimųjų vietų minkštumu. Kampinių sofų atskirų elementų sėdimųjų vietų minkštumo skirtumai yra susiję su skirtingų šių elementų forma ir paviršiaus plotu. Baldų su miegamu mechanizmu sėdimųjų vietų patogumas gali skirtis nuo modelių, neturinčių šios funkcijos.

·        Pirmą kartą naudojant baldo išlankstymo funkciją, reikia įsitikinti, kad visos transportavimo apsaugos yra pašalintos. Minkšti baldai yra skirti sėdejimui bei poilsiui, bet ne kasdieniniam miegojimui. Naudojant miegamą mechanizmą kiekvieną dieną, būtina naudoti antčiužinį. Netraukite mechanizmo tik vienoje pusėje – visada traukite ties centru.

·        Vaikams yra draudžiamas savarankiškas miegamo mechanizmo išlankstymas ir sulankstymas.

·        Transportavimo metu gali deformuotis sėdimos vietos, atlošai arba porankiai, susidaryti susiglamžymai arba  raukšlės. Tokiu atveju yra rekomenduojamas rankinis baldo dalių formavimas, kas leis greičiau išgauti reikiamą baldo formą. Įsigijus baldą su pagalvėmis, kurios yra iš smulkinto porolono ar granulių, reikia jas papurenti, kad atgautų savo pirminę išvaizdą.

·        Rekomenduojame sėdėti skirtingose baldo dalyse tolygiai, taip neatsiras kietumo – minkštumo skirtumų;

·        Naudojant minkštus baldus su pagalvėmis, reikia jų formavimą rankomis kartoti priklausomai nuo baldo naudojimo intensyvumo.

·        Nedėkite ant baldų laikraščių bei žurnalų, nes dažai gali isigerti ir sugadinti baldo apmušalą.  Drabužiai (ypač džinsai), pledai ir kiti daiktai, kurie pagaminti iš dažančio audinio (medžiagos), gali palikti matomas dėmes ant baldo apmušalo.